Po raz pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy zagości również na placu Solnym.
Jarmark zostanie otwarty 17 listopada i będzie działał do 22 grudnia. Jednak przygotowania do imprezy będzie można obserwować już wcześniej. Pierwsze prace na placu Solnym mają rozpocząć się szóstego listopada, w pozostałych miejscach dwunastego listopada.
Zobacz na zdjęciach nad tekstem jak wyglądał Jarmark Bożonarodzeniowy z lotu ptaka w zeszłym roku!
>> Dwa nowe kina we Wrocławiu. Jedno z nich ma najnowocześniejszą technologię w Polsce! [CENY BILETÓW, ZDJĘCIA]
Jakie atrakcje w tym roku zagoszczą na jarmarku?
Jak zawsze nie zabraknie Bajkowego Lasku, Śnieżnej Kuli do robienia zdjęć, domku Pod Krasnalem, Grzybka Krasnala czy Domku Kominkowego z plenerowymi kominkami.
Pyszności z całego świata
Podczas wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można skosztować grzańca, pierników, francuskich naleśników, włoskich, litewskich, austriackich serów i wędlin, pieczonych kasztanów, węgierskich kołaczy i langoszy oraz hiszpańskich churros.
Wielbiciele mięsnych smakołyków będą mogli zaopatrzyć się w drewnianych domkach w pikantne, wędzone kiełbasy paprykowe, tradycyjny węgierski boczek "kolozsvári" oraz salami z jelenia.
Będą także specjały kuchni polskiej z oscypkami na czele oraz alzackie podpłomyki flammkuchen czy turecka baklava.
Nowościami tegorocznego jarmarku będą tradycyjne tureckie ciasto ze szpinakiem i serem feta oraz włoskie produkty: sery, oliwa z oliwek czy najbardziej kojarzące się z tym krajem – makarony.
Drewniane kartki, bombka z życzeniami i biżuteria z Konga
Nowości także wśród przedmiotów, które można będzie kupić na prezenty w drewnianych domkach. W tym roku na jarmarku zadebiutują: saksońskie rzeźby drewniane oraz ręcznie malowane kartki świąteczne wykonane również z drewna. Ciekawą nowością będą produkty z Afryki – wyroby dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Konga oraz Ugandy.
Będą również ręcznie wykonane stroiki, zabawki na choinkę, zabawki, biżuteria czy łapacze snów z Peru.
W pobliżu wrocławskiej choinki zamówić będzie można także ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincarza lub imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.