Zobaczcie film

Kierowcy byli obojętni, zareagował tylko motorniczy MPK Wrocław. Zatrzymał tramwaj, ściągnął staruszkę z torów i...

2023-02-09 19:19

Starsza pani błąkała się po ruchliwej ulicy w centrum Wrocławia. Była wyraźnie zdezorientowana i narażona na wielkie niebezpieczeństwo. Wszyscy kierowcy byli obojętni, zareagował dopiero motorniczym MPK Wrocław.

Wrocław. Motorniczy pomógł zagubionej staruszce 

Do groźnej sytuacji doszło na ul. Piłsudskiego, na jednej z głównych ulic w centrum miasta, w pobliżu Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. Wyraźnie zagubiona i wystraszona staruszka najpierw przeszła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, a następnie szła środkiem jezdni w kierunku ulicy Świdnickiej.

Kobietę miały kolejne samochody, ale nikt nie reagował. Dopiero motorniczy Moderusa jadącego od strony Dworca Głównego postanowił pomóc starszej kobiecie będącej w niebezpieczeństwie. - Pracownik MPK zatrzymał tramwaj, wysiadł z niego i wpuścił starszą panią do środka, po czym zaopiekował się nią odwożąc na pętlę Oporów, gdzie wraz z służbami nadzoru ruchu oraz policji ustalono adres zamieszkania i odwieziono zagubioną do domu – informuje wrocławski przewoźnik.

- Cieszymy się, że w świecie wszechobecnego pędu, są jeszcze ci, którzy mają oczy dookoła głowy. Jesteśmy również bardzo dumni z tego, że nasi pracownicy dają przykład, że powinno i jak powinno się reagować w takich sytuacjach – czytamy na profilu MPK Wrocław na Facebooku.

Kierowcy byli obojętni, zareagował tylko motorniczy MPK Wrocław. Zatrzymał tramwaj, ściągnął staruszkę z torów

Jak dbać o bezpieczeństwo i zdrowie seniora na odległość?

Z pomocą przychodzi TELEOPIEKA. Posłuchaj, jak nowoczesne technologie pomagają rodzinom osób starszych!

Listen on Spreaker.