Kobieta pośliznęła się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem

i

Autor: Policja Lubin Kobieta pośliznęła się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem

Groza w Ścinawie

Kobieta pośliznęła się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem

2023-02-07 13:05

Lekkomyślność 29-letniej kobiety i 22-letniego mężczyzny mogła skończyć się tragicznie. Podczas przechodzenia przez przejazd kolejowy przy opuszczonych zaporach, kobieta upadła na tory. W tym czasie nadjeżdżał pociąg…

Ścinawa. Groza na przejeździe kolejowym

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło na ulicy Jagiełły w Ścinawie pod Lubinem. Przed przejazdem kolejowym zatrzymali się 29-letnia kobieta i jej 22-letni znajomy. - W pewnym momencie, niecierpliwość kobiety i mężczyzny wzięła górę i pomimo tego, że zapory nadal były zamknięte, a do tego nadjeżdżał już pociąg, postanowili przebiec przez torowisko - mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Ta decyzja mogła kosztować kobietę życie. 29-latka pośliznęła się na torach i upadła. Na szczęście zdążyła się podnieść na kilka sekund przed nadjeżdżającym pociągiem osobowym.

Całą groźną sytuację obserwowali policjanci, których radiowóz zatrzymał się przed przejazdem wraz z innymi autami. - Piesi zostali zatrzymani do kontroli drogowej. Policjanci, za popełnione wykroczenie, nałożyli na oboje mandat karny w wysokości po 2000 złotych – dodaje asp. szt. Sylwia Serafin.

Obowiązujący od niedawna taryfikator przewiduje m.in. wysoki mandat za wykroczenie, jakim jest wchodzenie na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie.

Wrocław. Akcja poszukiwawcza 24-letniego Bartosza