Koronawirus. Szczepienia nauczycieli. Bardzo ważna zapowiedź Czarnka

i

Autor: Shutterstock

Kolejne punkty szczepień we Wrocławiu. Na stadionie będą szczepić 8 tys. osób dziennie

2021-04-08 9:53

Wrocław przygotował plan uruchomienia kolejnych punktów szczepień na terenie miasta. Na Stadionie Wrocław będzie szczepionych nawet 8 tys. osób dziennie, z kolei tysiąc osób dziennie będzie mogło się zaszczepić w nowym punkcie na wrocławskim lotnisku. Do tej pory we Wrocławiu zaszczepiło się ponad 190 tys. osób.

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 dostarczanych do Polski, Wrocław przygotował plan uruchomienia kolejnych, masowych punktów szczepień.

- Planujemy rozszerzyć możliwości szczepienia na Stadionie Wrocław do 8 tys. osób dziennie i uruchomić nowy punkt w Porcie Lotniczym Wrocław, który będzie mógł szczepić tysiąc osób dziennie - informuje Agata Dzikowska z biura prasowego wrocławskiego magistratu. - Biorąc pod uwagę możliwości wszystkich punktów we Wrocławiu, będziemy w stanie szczepić kilkanaście tysięcy osób dziennie.

W połowie kwietnia na Stadionie Wrocław ma powstać także punkt drive-thru o dużo większej przepustowości niż punkty stacjonarne. Planowanych jest 20 stanowisk szczepień, w tym 12-13 samochodowych, 1-2 piesze/rowerowe oraz namiot dla administracji i celów socjalnych.

Obecnie we Wrocławiu działają 123 punkty szczepień. Szczegółowa mapa znajduje się TUTAJ.

Do tej pory w stolicy Dolnego Śląska zaszczepiło się ponad 190 tys. osób, ale wśród nich są także mieszkańcy innych miejscowości. Władze miasta szacują, że pierwszą dawkę szczepionki otrzymało ok. 77 tys. mieszkańców Wrocławia, a pierwszą i drugą ok. 35 tys. To oznacza, że do zaszczepiania pozostaje jeszcze ok. 380 tys. wrocławian.

Władze Wrocławia przewidują, że jeśli otrzymają odpowiednią liczbę szczepionek, to najpóźniej do końca czerwca wszyscy chętni we Wrocławiu powinni zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką.

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?