Koronawirus

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. SharonMcCutcheon

Wrocław: Objęta kwarantanną kobieta zasłabła w domu. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

2021-04-07 8:01

Sąsiadka z pomocą policjantów uratowała życie mieszkance Wrocławia, która przebywała w izolacji w związku z zakażeniem koronawirusem. Stan starszej kobiety bardzo się pogorszył i seniorka nie była w stanie wstać z łóżka ani wezwać pomocy. Zaniepokojona brakiem kontaktu z kobietą sąsiadka wezwała policjantów, którzy weszli do mieszkania i natychmiast udzielili chorej pierwszej pomocy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia z policjantami z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu skontaktowała się zaniepokojona mieszkanka Biskupina i poinformowała, że od kilku dni pomaga swojej sąsiadce, która jest zakażona koronawirusem i przebywa na izolacji domowej. Tego dnia nie mogła jednak skontaktować się z seniorką, a przed jej drzwiami cały czas stoją przyniesione wcześniej zakupy.

- Policjanci z jednostki przy ulicy Grunwaldzkiej, natychmiast pojechali na miejsce - relacjonuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Mundurowi kilkukrotnie próbowali nawiązać kontakt z seniorką, jednak zza drzwi nikt nie odpowiadał. Funkcjonariusze w związku z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia weszli do mieszkania, oczywiście mając na sobie odpowiednie ubrania ochronne.

Jak się okazało, pomoc nadeszła niemal w ostatniej chwili. Starsza kobieta leżała na łóżku, a kontakt z nią był bardzo utrudniony - miała wysoką temperaturę i trudności z oddychaniem. Policjanci natychmiast wezwali karetkę.

- Niestety, ale czas oczekiwania na karetkę pogotowia był bardzo długi, policjanci monitorowali więc stan kobiety oraz stosowali chłodzące kompresy, aby ulżyć chorej wrocławiance – dodaje Krzysztof Marcjan.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni podjęli decyzję o natychmiastowym przewiezieniu kobiety do szpitala.

Koronawirus na Dolnym Śląsku