Kompletnie pijany kierowca wiózł troje dzieci

i

Autor: materiały policji

Kompletnie pijany mężczyzna wiózł troje dzieci. Zatrzymał go inny kierowca

2021-10-06 10:01

O krok od tragedii na Dolnym Śląsku. 42-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie 2,5 promila samochodu. Jakby tego było mało, wiózł w takim stanie pijaną pasażerkę i troje dzieci. Gdy zatrzymał go przypadkowy kierowca, uciekł z miejsca zdarzenia.

We wtorek wieczorem policjanci z Kłodzka otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że prawdopodobnie jedzie za pijanym kierowcą volkswagena, który przewozi w swoim samochodzie troje małych dzieci. Świadek, nie czekając na przyjazd funkcjonariuszy, zajechał drogę podejrzanemu kierowcy, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Zanim jednak policjanci dotarli na miejsce, kierowca volkswagena uciekł z miejsca zdarzenia.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze już po chwili znaleźli leżącego na łące w zaroślach 42-latka - informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Po zbadaniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma 2,5 prom. alkoholu w organizmie.

Pijana była też jego partnerka, która podróżowała wraz z nim samochodem - kobieta miała 1,5 prom. alkoholu. Najgorszy był jednak fakt, że nietrzeźwa para przewoziła troje dzieci w wieku 6, 9 i 11 lat.

Skrajnie nieodpowiedzialny 42-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Stracił również prawo jazdy. Dzieci zostały tymczasem przekazane krewnym.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wraz ze swoją partnerką odpowie przed Sądem Rodzinnym za sprawowanie w stanie nietrzeźwości opieki nad małoletnimi dziećmi.

Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?