Podpalił samochód swojej był żony

i

Autor: materiały policji 43-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego podpalił samochód swojej byłej żony

Podpalił samochód swojej byłej żony. Był zazdrosny, że związała się z innym mężczyzną?

2021-10-05 12:09

Nawet 8 lat więzienia grozi 43-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego, który podpalił samochód swojej byłej żony. Jak się okazało mężczyzna od września nękał kobietę, grożąc jej śmiercią i spaleniem mieszkania. Groźby kierował też wobec jej obecnego partnera.

W piątek w nocy policjanci z Kłodzka zostali powiadomieni o pożarze samochodu zaparkowanego na jednej z ulic. Samochód spłonął niemal doszczętnie, a jego wartość wyceniono na blisko 50 tys. zł. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że auto zostało podpalone. Podejrzenie padło na byłego męża właścicielki samochodu - 43-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego.

- Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W chwili zdarzenia znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Gdy wytrzeźwiał, podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że podpalił samochód, którym poruszała się jego była żona.

Jak się okazało, 43-latek od września nękał swoją byłą żonę, telefonując do niej i grożąc jej pozbawieniem życia oraz spaleniem jej mieszkania. Śmiercią groził też jej obecnemu partnerowi. Podczas przesłuchania mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć dlaczego groził kobiecie i podpalił jej samochód. Prawdopodobnie jednak to właśnie fakt, że kobieta związała się z innym partnerem, był powodem jego zachowania.

43-latek usłyszał zarzuty stalkingu, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się do winy i decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Olsztyn. Potrącenie 10-letniej dziewczynki. Weszła na przejście na czerwonym świetle
Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?