Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła 5 października 2016 roku. Wrocławianie dość chętnie z niej korzystają. W 2018 roku mieszkańcy miasta zgłosili 11 225 przypadków łamania przepisów. Głównie chodziło o nieprawidłowe parkowanie oraz przekraczanie prędkości.
W nowym roku we Wrocławiu znów rządzą mistrzowie parkowania
- Od początku tego roku wrocławianie zgłosili 204 przypadki nieprawidłowego parkowania i 107 przypadków przekraczania prędkości. Zgłosili również 50 miejsc, w których osoby spożywają alkohol oraz 29 miejsc z niewłaściwą infrastrukturą drogową. Wszystkich zgłoszeń od początku tego roku było 459. Aż 52,5 procent z nich zostało przez policjantów potwierdzonych i zajęli się ich eliminowaniem - wyjaśnia Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.
Co ciekawe, wrocławianie teraz zgłaszają za to mniej informacji dotyczących działania punktów sprzedaży dopalaczy.
>>> Tajemnicze odkrycie na Dolnym Śląsku! Ludzkie kości znalezione w kartonie w urzędzie
Gdy skorzystasz z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, patrol nie pojawi się od razu
- Pamiętajmy o tym, że mapa służy do zgłaszania uciążliwych, powtarzających się przypadków naruszenia przepisów. Nie należy tam zgłaszać przypadków incydentalnych, a tym bardziej takich, które wymagają pilnej interwencji. Zgłoszenie KMZB nie zastępuje pilnej potrzeby interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 - tłumaczy Dariusz Rajski.
Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziesz tutaj.