Księgowa ukradła ponad milion złotych

i

Autor: mat. policji

Księgowa ukradła ponad milion złotych! 38-latka usłyszała 149 zarzutów

2022-01-12 7:23

Księgowa jednej z placówek medycznych w powiecie karkonoskim w ciągu trzech lat przelała na swoje konto ponad milion złotych należących do jej pracodawcy. Aby nie wzbudzać podejrzeń, kobieta miesięcznie przelewała na swoje konto po kilka tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli należące do niej mienie o wartości ponad 1,6 mln zł. 38-latce grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego, która ukradła ponad milion złotych. Kobieta, świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych, przelewała na swoje konto powierzone jej pieniądze. Aby nie wzbudzać podejrzeń, miesięcznie przelewała sobie po kilka tysięcy złotych. W ciągu trzech lat „wzbogaciła się” w ten sposób o ponad 1,1 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Odpalił petardę w autobusie komunikacji miejskiej. Dwóch nastolatków straciło słuch

- Pokrzywdzeni, kiedy zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego z pieniędzmi placówki, powiadomili policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili, że osobą, która dopuściła się tych przestępstw, jest kobieta świadcząca usługi księgowe dla tej firmy - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

38-latka usłyszała aż 149 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 10 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mienie księgowej o wartości ponad 1,6 mln zł.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Bydgoscy kierowcy notorycznie łamią przepisy! Policja pokazuje nagranie z drona