Odpalił petardę w autobusie komunikacji miejskiej. Dwóch nastolatków straciło słuch

i

Autor: Policja Jelenia Góra

Odpalił petardę w autobusie komunikacji miejskiej. Dwóch nastolatków straciło słuch

2022-01-10 10:48

Skrajną głupotą popisał się młody mężczyzna, który wrzucił odpaloną petardę do autobusu komunikacji miejskiej. W efekcie dwóch nastolatków straciło słuch, na szczęście tylko tymczasowo. 20-latek usłyszał zarzuty.

Do bulwersującego zdarzenia doszło 30 grudnia ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Około godziny 18 młody mężczyzna odpalił petardę w autobusie komunikacji miejskiej, którym jechał, a następnie wyskoczył z pojazdu. - Swoim działaniem naraził dwóch 17-latków podróżujących tym autobusem na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wybuch spowodował u nich krótkotrwałą utratę słuchu - relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Odpalił petardę dla... żartu

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni z Jeleniej Góry. Na podstawie zebranych informacji, a także nagrań z kamer monitoringu, namierzyli podejrzewanego o ten czynu młodego mężczyznę. 20-latek, mieszkaniec powiatu karkonoskiego, tłumaczył, że petardę odpalił... dla żartu.

Posypały się mandaty po 2500 tysięcy. Grupa SPEED na tropie piratów drogowych. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Posypały się mandaty po 2500 tysięcy. Grupa SPEED na tropie piratów drogowych

Z pewnością nie było mu do śmiechu, kiedy usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?