Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Legnicy

i

Autor: KM PSP Legnica Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Legnicy

Legnica: Wjechała wprost pod rozpędzony pociąg. Zginęła na miejscu

2021-12-03 17:03

70-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło w piątek rano na przejeździe kolejowym w Legnicy. Mimo zamykających się szlabanów 70-latka wjechała na przejazd i zderzyła się z rozpędzonym pociągiem. Samochód, którym jechała został odrzucony o kilkanaście metrów. Siedząca za kierownicą kobieta nie miała szans.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek (3 grudnia) ok. godz. 6 rano na strzeżonym przejeździe kolejowym z zaporami przy ul. Bobrowej w Legnicy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadąca samochodem osobowym 70-letnia kobieta nie zastosowała się do sygnalizatora i mimo zamykających się szlabanów wjechała na przejazd. Samochód, który prowadziła, zderzył się z rozpędzonym pociągiem relacji Zgorzelec-Wrocław. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało odrzucone o kilkanaście metrów na nasyp kolejowy.

Siedząca za kierownicą samochodu kobieta zginęła na miejscu. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora i biegłego z zakresu ekspertyz wypadków drogowych.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę przy zbliżaniu się do przejazdów kolejowych, zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Sonda
Czy na przejazdach kolejowych jest bezpiecznie?
Brawura na przejeździe kolejowym w centrum Leszna