Mężczyzna z Dolnego Śląska spotkał się z rysiem oko w oko! Jest nagranie

i

Autor: Nadleśnictwo Góra Śląska Mężczyzna z Dolnego Śląska spotkał się z rysiem oko w oko! Jest nagranie

Niesamowite!

Mężczyzna z Dolnego Śląska spotkał się z rysiem oko w oko! Jest nagranie

2022-11-21 11:04

Takiego widoku z pewnością nikt się nie spodziewał! Jeden z pracowników Nadleśnictwa Góra Śląska, na Dolnym Śląsku zauważył... rysia. Na szczęście mężczyźnie udało się nagrać największego kota w Europie! To pierwsza potwierdzona obecność tego unikatowego drapieżnika na tym terenie.

Jak przekazuje nadleśnictwo, rysie występują w Polsce w dwóch populacjach: w północno-wschodniej części kraju oraz znacznie liczniejsza populacja zamieszkuje Karpaty.  

- Od 2019 roku w Polsce rozpoczęto reintrodukuję rysi w ramach projektu „Powrót rysia do północno-zachodniej Polski”. Od 2019 roku w Polsce rozpoczęto reintrodukuję rysi w ramach projektu „Powrót rysia do północno-zachodniej Polski”. Do sierpnia 2019 wypuszczono na wolność 18 osobników. W ubiegłym roku występowanie rysi stwierdzono także na Pojezierzu Drawskim i Ińskim, a także na Powiślu w rejonie Kwidzyna. Obserwacja rysia z naszego terenu poszerza jego zasięg także o lasy naszego nadleśnictwa - wyjaśnia Nadleśnictwo Góra Śląska.

Mężczyzna z Dolnego Śląska spotkał się z rysiem oko w oko! Jest nagranie

Rysia zauważył w lesie pracownik nadleśnictwa Martin Perzyński, który nagrał zwierzę. Na nagraniu widać idące zwierzę, które przecina jego drogę. - Czy zaobserwowany na terenie naszego nadleśnictwa osobnik tylko migruje przez nasze lasy, czy zatrzyma się u nas na dłużej? Czas pokaże - przekazuje nadleśnictwo.

Sonda
Czy zgubiłeś się kiedyś w lesie?
Egzotyczne zwierzęta na targach w Łodzi