Mieszkańcy przerażeni: ZŻERAJĄ nas MUCHY. To inwazja! (WIDEO)

2021-08-10 9:34

Mieszkańcy gminy Wisznia Mała (woj. dolnośląskie) mają dość. Ich życie to koszmar. Na każdym kroku są atakowani przez chmary much. Tysiącami wlatują do mieszkań, wygłodniałe pakują się do talerzy, obłażą małe dzieci. Ludzie za tę paskudną inwazję obwiniają fermę drobiu we wsi Ligota. Prawie sto osób protestowało przed bramą zakładu.

Wisznia Mała leży w pięknej okolicy. Jeszcze niedawno ludzie chętnie się tutaj sprowadzali. Ale czasy się zmieniły. - Teraz nasze życie stało się udręką. Wszystko przez roje much, które są wszędzie – mówi Andrzej Grajewski, przedstawiciel lokalnego stowarzyszenia. Faktycznie. Nie da się tam nawet normalnie ustać, bo zaraz na człowieku siadają muchy. - Wlatują do mieszkań, obłażą dzieci, wpadają do jedzenia. Nie pomagają moskitiery, ani nawet zamknięcie okien - dodaje Anna Tokarska.

Mieszkańcy uważają, że wylęgarnią much jest kurza ferma. Zakład istnieje już kilkadziesiąt lat, ale ludzie twierdzą, że problem z owadami pojawił się dopiero niedawno. - Panuje tam nieporządek i dlatego owadów jest aż tyle – przekonują.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi trzebnicka prokuratura. Na razie jednak nikt zarzutów nie usłyszał.

Co na to wszystko właściciel fermy? - Regularnie prowadzę dezynfekcję, a zakład był kontrolowany przez urzędników. Spełniamy wszelkie normy. Nie ma żadnego dowodu na to, że te muchy wylatują od nas – przekonuje Robert Ratajczak i sugeruje, że niektórzy nie rozumieją, że muchy na wsi to coś normalnego. Twierdzi też, że sam jest zastraszany i żyje w poczuciu zagrożenia. - Ktoś wrzuca mi pod dom pojemniki z muchami i z jakimś kwasem. Sprawę zgłosiłem na policję – tłumaczy.

Plaga much pod Wrocławiem