Radni miejscy w kwietniu jednogłośnie zdecydowali, że od 1 września 2018 roku do bezpłatnych przejazdów wrocławskim MPK będą uprawnieni dzieci i młodzież ucząca się do 21. roku życia (pod warunkiem posiadania przy sobie ważnej legitymacji szkolnej), a także osoby represjonowane politycznie (osoby, które nie wykonywały pracy w okresie przed dniem 4 czerwca 1989 r. na skutek represji politycznych - na podstawie decyzji Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych).
Za darmo będą mogli korzystać z MPK również nauczyciele i opiekunowie zorganizowanych grup uczniów i wychowanków wrocławskich szkół i placówek oświatowych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, młodzieżowych ośrodków wychowawczych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych w trakcie jazdy na lekcje w plenerze czy zawody sportowe.
>>> Na Dolnym Śląsku powstanie nowy most przez Odrę z rządowego programu? Już nazywany jest prezentem dla siostry premiera [AUDIO]
Nie tylko tramwajem i autobusem, ale pociągiem też bez opłat
Wszystkie nowe osoby uprawnione do darmowych przejazdów będą mogły również jeździć również bezpłatnie koleją, dokładniej pociągami Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych, na terenie Wrocławia (tzn. pomiędzy stacjami mającymi w nazwie Wrocław).
Oni już wcześniej jeździli MPK za darmo
To już kolejne grupy, które nie muszą płacić za przejazdy pojazdami MPK po Wrocławiu. Teraz zwolnieni z tej opłaty są:
- dzieci do siódmego roku życia
- rodziny wielodzietne
- seniorzy, którzy ukończyli 69 lat (docelowo 65)
- weterani.
"Powiedz, co cię tak śmieszy, pośmiejemy się razem!". Posłuchaj TOP 10 tekstów nauczycieli i weź udział w konkursie!
Posłuchaj wypowiedzi Małgorzaty Szafran z wrocławskiego magistratu: