Na wystawie zobaczymy monety dukatowe i talarowe

i

Autor: Muzeum Narodowe we Wrocławiu Na wystawie zobaczymy monety dukatowe i talarowe

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza: Zobacz niezwykłą kolekcję monet!

2016-02-04 13:43

To będzie prawdziwa gratka dla fanów numizmatyki! W Muzeum Narodowym we Wrocławiu zaczęła się właśnie wystawa monet książąt śląskich. Oglądać je będzie można od 5 lutego, aż do 15 maja. 

Ta kolekcja należy do największych w zbiorze Działu Numizmatyczno-Sfragistycznego Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Zajdziemy w niej monety książąt śląskich: karniowskich, legnickich, brzeskich, wołowskich, oławskich, ziębickich, bierutowskich i oleśnickich. Z kolei prezentowane na obecnej wystawie monety dukatowe i talarowe należą do najcenniejszych w całej kolekcji. 

- Różnorodność stempli prezentowanych monet i wysoki kunszt ich wykonania świadczą o dużej randze, jaką im przypisywano i wysokich umiejętnościach ich wykonawców - zapewniają władze Muzeum. I zapraszają do oglądania wystawy "Silesia Numismatica".

Najcenniejsze monety, jakie pokazywane są na wystawie, to m.in.: dukat książąt brzeskich, legnickich, wołowskich i oławskich, czyli Jerzego III, Ludwika IV i Krystiana z 1657 roku, oraz gulden księcia ziębickiego i oleśnickiego Karla I Podiebrada, wybity między 1511 a 1520 rokiem. 

Wystawę można oglądać od 5 lutego do 15 maja 2016 roku.

Czytaj także: Stadion Wrocław oczarowuje kolorami. Zobacz najlepsze zdjęcia! [GALERIA]