To nie tylko remonty kilkudziesięciu kamienic, ale przede wszystkim centra aktywności dla mieszkańców i zadbanie o zielone przestrzenie. Zagospodarowanych będzie 6 podwórek, duże zmiany czekają też tereny przy rzece Oława.
- Na Przedmieściu Oławskim zmiany czekają też tereny między mostami Oławskim i Rakowieckim. Staną się terenem parkowym, w których mieszkańcy będą mogli się spotykać, dzieci grać w piłkę, starci spacerować. To da zupełnie inny obraz osiedla jego mieszkańcom, ale także mieszkańcom całego Wrocławia, którzy będą mogli tu przyjechać na rowerach, przypłynąć na kajakach, odpocząć i zrobić grilla - opowiada Grażyna Adamczyk-Arns z Wrocławskich Rewitalizacji.
>> Pobili Ukraińca na wrocławskim Nadodrzu, bo zwrócił im uwagę, że niszczą klatkę schodową
Mieszkańcy Nadodrza są już wprawieni w boju i chętnie angażują się w zmiany.
Nadodrze od lat bierze udział w wielu projektach, dzięki którym jego mieszkańcy nauczyli się współpracować i nie boją się zmian. Jak tłumaczą władze miasta rewitalizacja robiona jest dla mieszkańców, ale także przez mieszkańców i bez nich nie powiodłoby się żadne działanie.
Wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl, ma swoją wizję osiedla:
- Widzę nasycenie zielenią, dbałość o przestrzeń publiczną, żeby było miejsce na spotkania dla organizacji pozarządowych. Widać, że jest renesans na zamieszkiwanie w centrum miasta – tłumaczy prezydent.
Prace budowlane mają zostać ukończone do jesieni przyszłego roku.
Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Kai Paśko: