Nastolatek napadnięty na przystanku. Sprawca groził mu pistoletem

i

Autor: pixabay.com

Nastolatek napadnięty na przystanku. Sprawca groził mu pistoletem

2021-10-08 13:54

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 23-letni mężczyzna, który na przystanku autobusowym podszedł do nastolatka i grożąc mu pistoletem, zażądał od niego papierosa, a następnie uderzył go w twarz. Napastnik na szczęście został zatrzymany kilkanaście minut po zdarzeniu.

Do rozboju z użyciem broni doszło w czwartek (30 września) na przystanku autobusowym w gminie Mirsk w powiecie lwóweckim. Z ustaleń policji wynika, że do czekającego na autobus 17-latka podszedł młody mężczyzna i grożąc mu pistoletem, zażądał od niego papierosa, a następnie uderzył go w twarz. Podczas ucieczki nastolatek zgubił m.in. telefon komórkowy.

17-latek natychmiast zawiadomił o zdarzeniu policję i już wkrótce na miejscu pojawili się funkcjonariusze z komisariatu w Gryfowie Śląskim. Policjanci potrzebowali zaledwie kilku minut, by odnaleźć i zatrzymać opisanego przez nastolatka napastnika. Sprawcą rozboju okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Funkcjonariusze znaleźli przy nim pistolet pneumatyczny z okrągłymi, metalowymi śrutami, a także telefon i inne przedmioty należące do 17-latka.

Zatrzymany 23-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem broni, za co grozi mu nawet 12 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Królowie szos na skrzyżowaniu koło Tomaszkowa. Policja nagrała ich z drona
Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?