Wojewoda ogłosił utworzenie infolinii w piątek, podczas konferencji prasowej

i

Autor: Materiały prasowe/http://www.duw.pl/ Wojewoda ogłosił utworzenie infolinii w piątek, podczas konferencji prasowej

Niewłaściwe zachowanie policjanta? Zgłosisz to pod numerem specjalnej infolinii

2016-05-27 15:02

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak ogłosił uruchomienie linii telefonicznej, na którą można dzwonić z wiadomościami o nieprawidłowym zachowaniu funkcjonariuszy z komisariatu, gdzie zmarł Igor S.

Całodobowa infolinia działa w Centrum Zarządzania Kryzysowego urzędu wojewódzkiego. "Wojewoda podjął decyzję o jej utworzeniu w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji" - czytamy na stronie urzędu. 

Zgłaszającym swoje wątpliwości ma zostać zapewniona anonimowość, będą oni musieli jednak podać swoje dane personalne - informuje TVN 24. Urzędnicy zapewniają, że wszystkie zebrane w ten sposób informacje mają być dokładnie "zweryfikowane i sprawdzone".

Wojewoda: "zależy nam na wyjaśnieniu sprawy"

Infolinia, pod którą wrocławianie mają informować urzędników o niewłaściwych zachowaniach policjantów z komisariatu przy Trzemeskiej, powstała, bo jak tłumaczy wojewoda, ma to być sygnał, że "wszystkim zależy na wyjaśnieniu sprawy śmierci 25-latka w komisariacie". Dodaje on też, że "bez wyjaśnienia tej kwestii bezpieczeństwo na Dolnym Śląsku byłoby pustym frazesem".

Numer specjalnej infolinii to:0 800 166 079. Informacje można również przesyłać na adres mailowy bz@duw.pl.

Przypomnijmy, Igor S. zmarł w komisariacie po tym, jak kilkadziesiąt minut wcześniej został rażony paralizatorem. Funkcjonariusze twierdzą, że mężczyzna zachowywał się agresywnie i że znaleziono przy nim dopalacze. Nie wykluczają, że Igor S. był pod wpływem tych substancji. Rodzina i znajomi zmarłego są zdania, że to funkcjonariusze śmiertelnie pobili ich bliskiego.

Zorganizowano już kilka manifestacji w sprawie śmierci 25-latka, niektóre z nich przerodziły się w zamieszki. Planowane są kolejne zgromadzenia.

Czytaj także: Lublin szaleje we Wrocławiu [GALERIA, WIDEO] Zobacz zdjęcia z show w powietrzu i na ziemi!