Nowe parkingi „Parkuj i jedź” we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla

Nowe parkingi „Parkuj i jedź” we Wrocławiu. Gdzie powstaną?

2021-07-05 10:19

Ponad 260 miejsc do parkowania w systemie „Parkuj i jedź” przybędzie wkrótce we Wrocławiu. Nowe parkingi budowane są na Psim Polu, Klecinie, Wojnowie, Osobowicach oraz w Złotnikach. Parkowanie na wszystkich parkingach „Parkuj i jedź” jest bezpłatne.

We Wrocławiu dostępne są obecnie 23 parkingi „Parkuj i jedź”, zlokalizowane w pobliżu dworców i przystanków, które oferują kierowcom łącznie 2218 bezpłatnych miejsc postojowych. Wkrótce ta liczba zwiększy się o kolejne 261 miejsc postojowych, jakie powstaną na nowych parkingach na Psim Polu, Klecinie, Wojnowie, Osobowicach oraz w Złotnikach.

48 nowych miejsc postojowych zapewni parking „Parkuj i jedź” w pobliżu pętli tramwajowej Osobowice. Kolejne 28 miejsc powstanie natomiast przy stacji kolejowej Osobowice, a 20 miejsc parkingowych przybędzie na na nowym parkingu ul. Przy Torze, w pobliżu stacji Wrocław Wojnów.

Nowy parking dla 58 samochodów planowany jest też przy przystanku MPK obok skrzyżowania ul. Kosmonautów i Kamiennogórskiej. Z kolei przy ul. Wałbrzyskiej - obok pętli tramwajowej na Klecinie - powstanie 69 nowych miejsc postojowych.

Powiększone zostaną również już istniejące parkingi „Parkuj i jedź”. Na parkingu przy ul. Fieldorfa przybędzie 50 nowych miejsc postojowych (dotychczas było 48), a przy dworcu Psie Pole – 38 nowych miejsc (obecnie jest 111).

Władze miasta zapewniają, że większość parkingów będzie dalej dostępna dla wszystkich kierowców, bez konieczności potwierdzenia, że korzysta się z komunikacji zbiorowej.

Nowe parkingi "Parkuj i jedź" we Wrocławiu