Wrocław: Rusza kolejny etap budowy buspasa na Krzywoustego. Kiedy skończą się utrudnienia?

2021-07-02 10:21

Na ul. Krzywoustego we Wrocławiu powstaje nowy buspas. Na odcinku od mostów na Widawie do skrzyżowania z ul. Brucknera i Poprzecznej pojawi się wydzielony pas dla autobusów. Prace przy poszerzaniu jezdni trwają od początku kwietnia. W weekend rozpocznie się budowa nowego peronu przystankowego.

Trwa budowa nowego buspasa na ul. Krzywoustego we Wrocławiu. Na odcinku od mostów na rzece Widawie do skrzyżowania z ul. Brucknera i Poprzecznej powstaje trzeci, dodatkowy pas dla autobusów. Od początku kwietnia trwają prace przy poszerzaniu jezdni. Pierwszy etap inwestycji - roboty rozbiórkowe oraz budowa kanalizacji deszczowej w zielonym pasie rozdziału - dobiega końca. W weekend rozpocznie się budowa nowego peronu przystankowego, który zastąpi istniejący przystanek autobusowy przy ul. Krzywoustego. Zaprojektowano go przy jezdni bocznej parkingu, na wysokości wejścia głównego CH Korona.

Na ul. Krzywoustego we Wrocławiu powstaje nowy buspas

i

Autor: ZDiUM

- Budowa dodatkowego pasa oraz przystanku pozwoli na przeniesienie komunikacji autobusowej poza główną jezdnię, z korzyścią nie tylko dla pasażerów, ale i dla kierowców - zapewnia Ewa Mazur ze ZdiUM. - W tej chwili samochody muszą dzielić jeden pas z autobusami. Po wybudowaniu trzeciego pasa to ulegnie zmianie i ruch w tym rejonie będzie bardziej płynny.

Odcinek, który zostanie poszerzony ma 312 m długości i zlokalizowany jest pomiędzy mostem na Widawie, a wiaduktem na ul. Kowalskiej - w rejonie zjazdu na teren CH Korona. Wybudowany zostanie też dodatkowy zjazd z jezdni bocznej obsługującej parking galerii handlowej. Poszerzony do trzech pasów ruchu zostanie również odcinek o długości 126 m zlokalizowany w rejonie wyjazdu z centrum handlowego. Po przebudowie kierowcy nadal będą mogli wjechać z ul. Krzywoustego bezpośrednio z buspasa na teren jezdni obsługującej parking przy CH Korona. Prace mają potrwać do września.

Kończy się remont wiaduktu na Kowalskiej we Wrocławiu