Kończy się remont wiaduktu na ul. Kowalskiej we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla

Wrocław: Kończy się remont przy Koronie. Samochody wrócą na wiadukt już w sobotę

2021-06-11 8:30

W nocy z piątku na sobotę (11/ 12 czerwca) zostanie otwarty dla ruchu samochodowego wiadukt na ul Kowalskiej we Wrocławiu. Remont wiaduktu rozpoczął się w lutym i kosztował 4,5 mln zł. Wyremontowano jezdnie i chodniki, pojawiło się też nowe oświetlenie.

Dobiega końca remont wiaduktu na ul. Kowalskiej we Wrocławiu. Prace remontowe rozpoczęły się w lutym i mają być kontynuowane do końca lipca, ale już od najbliższego weekendu na wiadukt wrócą samochody i autobusy MPK. W nocy z piątku na niedzielę (11/12 czerwca) na wiadukcie przy Centrum Handlowym Korona zostanie przywrócony ruch kołowy.

- To dobra i wyczekiwana informacja dla kierowców oraz pasażerów MPK, ponieważ oprócz pojazdów indywidualnych wracają na dotychczasowe trasy przejazdu autobusy linii 118 i 242 - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. - Ruch pieszy był utrzymywany na wiadukcie przez cały czas trwania remontu, ale teraz dzięki nowym chodnikom i oświetleniu będzie dużo bardziej komfortowy.

W ramach prac remontowych odnowiono konstrukcję nośnią wiaduktu, wymieniono nawierzchnię jezdni i przebudowano chodniki. Zainstalowano także nowe oświetlenie ledowe oraz wyremontowano schody skarpowe. Trwają jeszcze ostatnie prace kosmetyczne na chodniku technicznym, klatkach schodowych i skrajnej podporze.

Remont 106-metrowego wiaduktu kosztował ponad 4,5 mln zł.

Nowa ścieżka rowerowa we Wrocławiu, od Karkonoskiej do Francuskiej