Wrocław: Kończy się remont przy Koronie. Samochody wrócą na wiadukt już w sobotę

2021-06-11 8:30 mar
Kończy się remont wiaduktu na ul. Kowalskiej we Wrocławiu
Autor: Tomasz Golla

W nocy z piątku na sobotę (11/ 12 czerwca) zostanie otwarty dla ruchu samochodowego wiadukt na ul Kowalskiej we Wrocławiu. Remont wiaduktu rozpoczął się w lutym i kosztował 4,5 mln zł. Wyremontowano jezdnie i chodniki, pojawiło się też nowe oświetlenie.

Dobiega końca remont wiaduktu na ul. Kowalskiej we Wrocławiu. Prace remontowe rozpoczęły się w lutym i mają być kontynuowane do końca lipca, ale już od najbliższego weekendu na wiadukt wrócą samochody i autobusy MPK. W nocy z piątku na niedzielę (11/12 czerwca) na wiadukcie przy Centrum Handlowym Korona zostanie przywrócony ruch kołowy.

- To dobra i wyczekiwana informacja dla kierowców oraz pasażerów MPK, ponieważ oprócz pojazdów indywidualnych wracają na dotychczasowe trasy przejazdu autobusy linii 118 i 242 - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. - Ruch pieszy był utrzymywany na wiadukcie przez cały czas trwania remontu, ale teraz dzięki nowym chodnikom i oświetleniu będzie dużo bardziej komfortowy.

W ramach prac remontowych odnowiono konstrukcję nośnią wiaduktu, wymieniono nawierzchnię jezdni i przebudowano chodniki. Zainstalowano także nowe oświetlenie ledowe oraz wyremontowano schody skarpowe. Trwają jeszcze ostatnie prace kosmetyczne na chodniku technicznym, klatkach schodowych i skrajnej podporze.

Remont 106-metrowego wiaduktu kosztował ponad 4,5 mln zł.

Nowa ścieżka rowerowa we Wrocławiu, od Karkonoskiej do Francuskiej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE