Dodatkowe 200 złotych na każde dziecko i do emerytury! Prezydent obiecuje nowy dodatek [WYBORY 2020]

2020-07-06 13:40 MaAl, ŁT
Rafał Trzaskowski w Katowicach chwalił Ślązaków. Złożył też kolejną wyborczą obietnicę
Autor: Krzyszof Łazikiewicz

Dodatkowe 200 złotych do emerytury! Nowy dodatek do emerytury na każde dziecko - to kolejny postulat wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Kandydat na prezydenta przekonuje, że byłoby to sprawiedliwe wynagrodzenie za ogromną pracę matek.

Dodatkowe 200 złotych do emerytury
- Państwo musi docenić pracę i poświęcenie polskich matek. Dlatego deklaruję, że przygotuję rozwiązania, które wynagrodzą ich trud. Rozmawialiśmy o tym z Gosią wiele razy. Nie może być tak, że kobieta, która przez lata wychowując dzieci nie wypracowała przyzwoitej emerytury i przez to będzie żyła w biedzie - napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski.

Jak dodał, macierzyństwo to cudowne doświadczenie, misja, a przede wszystkim - ogromna odpowiedzialność, co powinno zostać docenione w wymiarze finansowym. Propozycją Trzaskowskiego jest jest 200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko. Zdaniem kandydata na prezydenta pozwoli to "matkom mieć godne i sprawiedliwe emerytury za ogromną pracę, której do tej pory system emerytalny nie dostrzegał".

Przeciwnik KO demoluje banery Trzaskowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wybory 2020. 200 zł na każde dziecko
- Macierzyństwo to cudowne doświadczenie, misja, a przede wszystkim - ogromna odpowiedzialność. Powinno zostać wreszcie docenione. Również w wymiarze finansowym. Godność kobiety to także możliwość wyboru drogi życiowej. Czy ta praca jest mniej wartościowa? Oczywiście, że nie. I państwo w końcu musi wziąć to pod uwagę - pisze Trzaskowski.

W 2019 roku wprowadzono tzw. matczyne emerytury. Świadczenie przysługuje mamom co najmniej czworga dzieci, które osiągnęły wiek emerytalny( 60 lat), lecz nie wypracowały minimalnego stażu pracy potrzebnego do emerytury (czyli 20 lat). Takich osób w całym kraju było 65 tys. Także mamy z czwórką dzieci, które już mają przyznaną emeryturę, ale bardzo niską, będą mogły ją podwyższyć do wysokości minimalnego świadczenia.