Ogrody Światła w Zamku Książ. Zamkowe tarasy zmieniają się po zmierzchu nie do poznania [ZDJĘCIA]

2020-11-12 14:07

Urzekające widowisko powstałe z połączenia światła i dźwięku można będzie podziwiać do końca marca na Zamku Książ. Imponujące kompozycje świetlne pojawiły się na zamkowych tarasach, a także po raz pierwszy w ogrodach Palmiarni.

Po zmierzchu Zamek Książ w Wałbrzychu zmienia się nie do poznania. Na tarasach zamkowych i w ogrodach Palmiarni pojawiły się efektowne kompozycje, utworzone z tysięcy kolorowych świateł. Całość uzupełniają dźwięki natury, odgłosy zwierząt i muzyka klasyczna.

Na tarasach Zamku Książ przygotowano aranżację książęcego balu. Świetlne kompozycje ożywiły także fontanny. W tym roku dla osób odwiedzających Ogrody Światła została też otwarta Baszta Jerzego. Dzięki temu można przejść z Tarasu Zachodniego na Taras Kasztanowcowy i tam z wysokości dwóch zamkowych pięter podziwiać bajkową grę świateł i dźwięków.

Ogrody światła na zamku Książ

Po raz pierwszy Ogrody Światła można podziwiać także w wałbrzyskiej Palmiarni. Powstał tam zaczarowany ogród ze świetlnymi kompozycjami kwiatowymi, barwnymi motylami i egzotycznymi rybami pływającymi w magicznych falach. Świetlny spektakl w Palmiarni dopełniają dźwięki szumiącej wody i śpiewających ptaków.

Pokazy na książańskich tarasach oraz w ogrodzie Palmiarni będą prezentowane aż do końca marca.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek - czwartek – 16:30 - 20:00
  • piątek - sobota – 16:30 - 21:00
  • niedziela – 16:30 - 20:00

Ceny biletów:

  • Ogrody w Zamku i Palmiarni – 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
  • Ogrody w Zamku – 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
  • Ogrody w Palmiarni – 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)
  • Dzieci do 4 lat – wstęp bezpłatny