Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

i

Autor: mar

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu odwołany! Może odbędzie się w styczniu lub lutym

2020-11-05 16:12

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - w tym roku jednak się nie odbędzie. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa i kolejnymi obostrzeniami, władze miasta zdecydowały się odwołać tegoroczny jarmark. Impreza być może zostanie zorganizowana w zmienionej formule w styczniu lub lutym.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu co roku gromadził na wrocławskim Rynku tysiące osób spragnionych świątecznej atmosfery. Ze względu na epidemię koronawirusa jego organizacja w tym roku stanęła pod znakiem zapytania. Mimo wszystko wydawało się, że imprezę uda się jednak zorganizować. Miasto wyznaczyło już nawet na 20 listopada termin jego rozpoczęcia. Niestety, gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 i kolejne restrykcje wprowadzane przez rząd (m.in. zakaz prowadzenia stacjonarnej gastronomii) spowodowały, że Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu został ostatecznie odwołany.

TAK WYGLĄDAŁ UBIEGŁOROCZNY JARMARK BOŻONARODZENIOWY WE WROCŁAWIU:

- Przez cały czas prowadziliśmy przygotowania wierząc, że uda nam się go zrealizować zgodnie z obowiązującymi wytycznymi - mówi Mariusz Gurgul z firmy Pianoforte, która organizuje wrocławski jarmark. - Mieliśmy nadzieję, że mimo restrykcji może odbyć się w zmienionej formule lub w innym terminie. Rzeczywistość wszystko zmieniła.

Władze miasta zmuszone były podjąć decyzję o odwołaniu jarmarku, ale nie wykluczają, że impreza zostanie zorganizowana w późniejszym terminie.

- Jarmark jest nierozerwalnie związany z gastronomią, bez niej nie ma racji bytu – mówi Zuzanna Morska z Biura Rozwoju Gospodarczego. - Chcemy jednak zorganizować jarmark w późniejszym terminie, kiedy sytuacja się uspokoi. Liczymy, że być może będzie taka możliwość w styczniu lub lutym. Nie będzie to już oczywiście jarmark nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia, ale na pewno ucieszy odwiedzających wrocławski Rynek gości. Dziś nie jesteśmy jednak w stanie wskazać konkretnej daty. Czekamy na decyzje rządu.

Mimo że sam jarmark się nie odbędzie, to nie powinno zabraknąć jego symbolu – słynnych kubeczków w kształcie bucików.

- Chociaż jarmark nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, to zależy nam, aby nie zabrakło „magii świąt” - tłumaczy Mariusz Gurgul. - W tym roku przygotowaliśmy kolejną edycję pamiątkowych kubeczków bucików - symbol wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Chcielibyśmy kontynuować tę wieloletnią tradycję i dać możliwość poczucia „bycia na jarmarku” w trochę innym wymiarze. Kubeczki będzie można kupić online z opcją wysyłki.

Napisy polskich pionierów na urzędzie we Wrocławiu