Futurystyczne toalety we wrocławskich parkach. Będą wandaloodporne? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-12 11:56

W Parku Skowronim we Wrocławiu stanęła futurystyczna toaleta, której wygląd nawiązuje do nazwy parku. To jeden z trzech nowoczesnych szaletów publicznych, jakie zostaną wybudowane we wrocławskich parkach w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W Parku Skowronim we Wrocławiu pojawiła się nowa publiczna toaleta. Mozaika na futurystycznym szalecie nawiązuje do nazwy parku. W środku natomiast znajdziemy m.in. umywalkę, lustro, kran, suszarka, dozownik na mydło, uchwyt dla osób niepełnosprawnych, przewijak dla niemowląt i automatyczny odświeżacz powietrza.

Futurystyczne toalety we wrocławskich parkach

Z pojawienia się nowej toalety zadowoleni są okoliczni mieszkańcy.

- To świetny pomysł, przez tyle lat nie wybudowano żadnej ubikacji, a w tej chwili coś się dzieje – mówi pan Ryszard. - Przychodzę tutaj bardzo często, no i zawsze jest kłopot.

Podobne toalety spotkamy także w Parku Zachodnim oraz Szczytnickim. Każda z nich będzie mieć powierzchnię 8,5 mkw. i podobne wyposażenie, różnić je będzie tylko wygląd zewnętrzny. Jak zapowiadał Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, nowe szalety mają być wandaloodporne i na bieżąco serwisowane oraz czyszczone.

Koszt budowy trzech toalet we wrocławskich parkach to ok. 1 mln zł.