Posłanka Lewicy chce zmienić nazwę pl. Jana Pawła II we Wrocławiu

i

Autor: Google Street View

Posłanka Lewicy chce zmienić nazwę pl. Jana Pawła II we Wrocławiu! Chodzi o pedofilię!

2020-11-12 10:44

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wrocławska posłanka Lewicy uważa, że powinna zostać zmieniona nazwa placu w centrum miasta. Chodzi o pl. Jana Pawła II. Parlamentarzystka chce, aby papież przestał być patronem tego miejsca.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złoży w tej sprawie wniosek do wrocławskiej rady miejskiej. To rada ma bowiem możliwość zmiany nazwy placu. 

Czemu posłanka Lewicy chce zabrać papieżowi plac? Chodzi o pedofilię. Zdaniem parlamentarzystki Jan Paweł II wiedział o tym, że kościelni hierarchowie krzywdzą dzieci, ale nic z tym nie zrobił. Uważa, że nie powstrzymał zwyrodnialców, pozwalał nadal wykorzystywać najmłodszych.   

Agnieszka Dziemianowicz - Bąk

i

Autor: mat. prasowe

Posłanka Lewicy ma też pomysł na nową nazwę placu. Uważa, że miejsce to powinno nazywać się tak jak dawniej: pl. 1 Maja. Przypomnijmy, że taka nazwa obowiązywała do 2006 roku i wielu mieszkańców do tej pory jej używa. 

Jednak wprowadzić w życie pomysł Dziemianowicz-Bąk będzie trudno. Rozmawialiśmy z kilkoma radnymi i każdy z nich stwierdził, że odebranie placu Janowi Pawłowi II jest bardzo kontrowersyjnym planem.  

Święto niepodległości we Wrocławiu