Henryk Gulbinowicz

i

Autor: Maciej Kulczyński

Ksiądz Henryk Gulbinowicz straci tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia

2020-11-06 17:47

Ksiądz Henryk Gulbinowicz został surowo ukarany przez papieża Franciszka. Zostały odebrane mu insygnia biskupie, nie może prowadzić mszy, a gdy umrze nie będzie mszy pogrzebowej w katedrze i nie zostanie tam pochowany. To jednak nie wszystko. Gulbinowicz straci też tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia.

W świetle najnowszych skandalicznych (przeczytaj) informacji dotyczących życia ks. Henryka Gulbinowicza, radni miejscy postanowili odebrać mu zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia. Tytuł ten otrzymał w 1996 roku, gdy prezydentem był Bogdan Zdrojewski, również wyróżniony tym samym zaszczytem. - Uważam, że tytuł ten powinien ks. Henrykowi Gulbinowiczowi zostać odebrany - mówi nam Zdrojewski. 

Przypomina też, że decyzję podejmują radni miejscy.

Kolejna sesja rady miejskiej zaplanowana jest na 20 listopada. Przepytaliśmy radnych ze wszystkich klubów. Wszyscy nasi rozmówcy mówili zdecydowanie: trzeba odebrać tytuł HOW Gulbinowiczowi.

Sprawa jest więc przesądzona. 

Utrata tytuły Honorowego Obywatela Wrocławia to najmniejszy problem 97-letniego duchownego.

Papież Franciszek pozbawił go m.in. insygniów biskupich, czy zakazał pochówku Gulbinowicza w katedrze. Wszystko to jest karą za przeszłość hierarchy. Okazało się, że chronił on zboczeńca, molestował młodego chłopca, a do tego był aktywnym gejem  i współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. 

WSZYSTKIE GRZECHY KARDYNAŁA - PRZECZYTAJ

Gulbinowicz jest też kawalerem Orderu Orła Białego. Ten zaszczyt najpewniej też utraci.