Nie żyje o. Maciej Zięba

i

Autor: Karol Serewis/East News

Rodzina i bliscy pożegnają ojca Macieja Ziębę. Znamy datę pogrzebu duchownego

2021-01-02 22:12

31 grudnia we Wrocławiu zmarł ojciec Maciej Zięba, który od miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową. Teraz dominikanie przekazali informacje o jego pogrzebie. Duchowny spocznie na wrocławskim cmentarzu, pożegnają go rodzina oraz bliscy.

Ojciec Maciej Zięba nie żyje. Dominikanie przekazali informacje o jego pogrzebie

Wrocławscy dominikanie przekazali, że uroczystości pogrzebowe ojca Macieja Zięby odbędą się w sobotę, 9 stycznia, w kościele św. Wojciecha przy Placu Dominikańskim 2 we Wrocławiu. Dokładnie o godz. 9:30 rozpocznie się różaniec, a o godz. 10:00 - msza pogrzebowa. Na godz. 12:00 zaplanowano z kolei pogrzeb duchownego na Cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu. Przypomnijmy, że o. Maciej Zięba zmarł w czwartek, 31 grudnia, we Wrocławiu. Na swojej stronie internetowej poinformowali o tym wówczas wrocławscy dominikanie. - Z żalem informujemy, że dzisiejszej nocy, po wielu miesiącach walki z chorobą nowotworową, zmarł nasz współbrat Maciej Zięba OP. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Bracia konwentu św. Wojciecha - czytaliśmy w komunikacie. 

Ojciec Maciej Zięba nie żyje. Życiorys

Maciej Zięba – dominikanin, ur. 1954 we Wrocławiu. Teolog, filozof i publicysta. Absolwent fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1981 wstąpił do zakonu dominikanów, sześć lat później uzyskał święcenia kapłańskie. Działacz opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80. – doradca NSZZ „Solidarność” oraz dziennikarz Tygodnika Solidarność. Założyciel (1995) i dyrektor Instytutu Tertio Millennio w Krakowie. Był dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Autor wielu książek, m.in. „Papieska ekonomia. Kościół-rynek-demokracja”. W roku 1997 uzyskał w PAT tytuł doktora. Wykładowca licznych uczelni w Polsce i na świecie. Od 1998 do 2006 prowincjał polskich dominikanów.

Krzyż przypomina o śmierci pięknej Pauliny