WOŚP we Wrocławiu: Do wylicytowania krasnal Jurka Owsiaka i spacer z prezydentem!

2021-01-02 10:10

Nowego wrocławskiego krasnala Jurka Owsiaka lub spacer z prezydentem Wrocławia można będzie wylicytować podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się w dniach 30-31 stycznia, a Wrocław będzie jedynym - obok Warszawy - miastem, w którym zostanie zorganizowany finał online.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniach 30-31 stycznia. Pierwotnie planowany termin został zmieniony ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Wrocław to jedyne, obok Warszawy, miasto, w którym zostanie zorganizowany finał online. W Starym Klasztorze zagrają m.in. Dagadana, NO LOGO z Marią Sadowską, Baranovski czy Nocny Kochanek. Koncerty i studio online transmitowane będą przez internet.

Jedną z największych atrakcji wrocławskiego Finału WOŚP będzie licytacja nowego wrocławskiego krasnala – Jurka Owsiaka. Powstały dwa takie krasnale – jeden stanie pod warszawską siedzibą Fundacji, a drugi trafił na charytatywną aukcję WOŚP. Wylicytowany krasnal zostanie uroczyście przekazany i odsłonięty we wskazanym przez nowego właściciela miejscu.

Krasnala zaprojektowała wrocławska artystka Beata „Beba” Zwolańska-Hołod, autorka wielu figurek wrocławskich skrzatów. Krasnal Owsiak powstał w jej pracowni, ma ok. 50 cm wysokości, a odlany został z brązu.

Wylicytować można także spacer po Wrocławiu z prezydentem Jackiem Sutrykiem.

- Urodziłem się we Wrocławiu, tu postawiłem pierwsze kroki w swoim życiu. Tutaj uczyłem się jeździć na rowerze, grałem z kolegami w piłkę, a jako student niejednokrotnie zasiadałem z książką we wrocławskich parkach - mówi Jacek Sutryk. -Dorastając i wychowując się we Wrocławiu, poznałem nie tylko jego zabytki, ale także miejsca całkiem tajemnicze i nieoczywiste.

Pieniądze zebrane podczas 29. Finału WOŚP przekazane będą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Sonda
Czy weźmiesz udział w 29. Finale WOŚP 31.01.2021 r.
Iluminacje świetlne w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu