Padł rekord Guinnessa na wrocławskim rynku. Zobacz, kto go pobił [GALERIA ZDJĘĆ, AUDIO]

2016-05-01 21:06

Tym razem się udało. Na wrocławskim rynku rekordowa liczba gitarzystów zagrała wspólnie "Hey Joe" Jimiego Hendriksa. 

Na wrocławskim rynku padł gitarowy Rekord Guinnessa. "Hey Joe" Jimiego Hendriksa wspólnie zagrało 7356 gitarzystów. To o 12 więcej niż dwa lata temu, kiedy padł poprzedni rekord.

Gitarzyści z całej Polski, a nawet świata

Grali gitarzyści z całej Polski i z kilku krajów Europy w tym światowe gwiazdy gitary jak Al di Meola czy Scott Henderson. Wielkim gitarowym zespołem jak zwykle dyrygował Leszek Cichoński. To już siódmy rekord w graniu "Hey Joe" na gitarach, jaki padł w stolicy Dolnego Śląska. 

Przesądziło 12 gitar

Starsi i młodzi ze swoimi instrumentami zbierali się pod wrocławskim ratuszem już przed południem. Zjechali do stolicy Dolnego Śląska z całej Polski, a także z Czech, Niemiec, Litwy czy nawet z Hiszpanii. Poprzedni rekord Guinnessa, który został ustanowiony w 2014 roku, wynosił 7344 grających gitarzystów. Tym razem udało sie go przebić o 12 gitar.

Rekordy biją od 13 lat

Pomysłodawcą Thanks Jimi Festival i bicia rekordu jest Leszek Cichoński. Pierwsza impreza tego typu odbyła się w 1997 r w Zakrzewie, gdzie "Hey Joe" wykonało na scenie 17 gitarzystów. Pierwsza oficjalna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w Polsce odbyła się w 2003 roku we Wrocławiu i zgromadziła 588 gitarzystów. Jednak pierwszy rekord padł trzy lata później. Hey Joe zagrało wtedy 1581 gitarzystów.

Posłuchaj jak bito rekord. Na wrocławskim rynku był Andrzej Zwoliński:

Czytaj także: Luneta ustawiona na Berlin przed wrocławskim dworcem