Pijani i bez kasków jechali na kradzionym motocyklu. Zatrzymali ich policjanci z komisariatu wodnego

2020-08-06 12:48 mar
policja, zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay

Policjanci z wrocławskiego komisariatu wodnego zatrzymali pijanego motocyklistę, który wraz z pasażerką uciekał przed radiowozem. Jak się okazało para była pijana, a motocykl kradziony. O dalszym losie mężczyzny i kobiety zdecyduje sąd.

Policjanci z wrocławskiego komisariatu wodnego, patrolując okolice wschodniej obwodnicy miasta, zauważyli parę, która jechała motocyklem bez kasków. W tej sytuacji funkcjonariusze postanowili zatrzymać ich do kontroli. Motocyklista najwyraźniej nie miał jednak ochoty na spotkanie z policjantami, zignorował wydawane przez nich sygnały i zaczął uciekać.

- Gdy policjanci zbliżyli się do motocyklisty, ten gwałtownie zahamował, porzucił pojazd i razem z koleżanką zaczęli uciekać pieszo w kierunku Lasu Kotowickiego - informuje asp. Szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po krótkim pościgu para została zatrzymana. Jak się okazało oboje byli pijani – badanie wykazało w ich organizmach prawie 2 promile alkoholu. Co więcej, wkrótce wyszło na jaw, że motocykl, którym jechali, był kradziony.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zdarzenia i kradzieży motocykla. O dalszym losie młodych ludzi zdecyduje sąd.

Grupa Speed i kolejni nieodpowiedzialni kierowcy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.