CBA przeprowadziło kotrolę we wrocławskim ratuszu

i

Autor: Pixabay

Zatrzymano dwie osoby!

PILNE! CBA weszło do wrocławskiego ratusza. Trwa śledztwo w sprawie korupcji

2022-11-09 10:04

Dwóch mieszkańców Wrocławia zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Mężczyźni są podejrzani o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia i podejmowanie się pośrednictwa w załatwieniu spraw administracyjnych związanych z nieruchomościami należącymi do gminy.

Dwóch mężczyzn zatrzymano na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, która prowadzi szeroko zakrojone śledztwo na temat korupcji. Ustaliliśmy, że funkcjonariusze weszli do wrocławskiego ratusza w poniedziałek. Zabezpieczyli dokumenty, które - jak dowiedział się "Super Express" - dotyczyły sklepu w samym Rynku. Nieruchomość jest łakomym kąskiem i miała zmienić właściciela. Podejrzani opowiadali zainteresowanym, że mogą pomóc przejąć sklep. Twierdzili, że mają bezpośrednie dojście do "jednego z najważniejszych" polityków z Ratusza.

CBA we wrocławskim ratuszu

Jak czytamy w komunikacie CBA w ramach wykonywanych czynności przeszukano kilka miejsc na terenie Wrocławia, w tym miejsca zamieszkania zatrzymanych. - Czynności prowadzono także w Urzędzie Miejskim Wrocławia i  Zarządzie Zasobu Komunalnego Jednostce Budżetowej Gminy Wrocław, gdzie zabezpieczono dokumentację i dane elektroniczne mogących mieć znaczenie dowodowe dla prowadzonego śledztwa - informuje CBA.

Zatrzymani ws. korupcji

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty powoływania się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia w zamian za obietnicę korzyści majątkowej. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze miejscowy sąd zastosował wobec jednego z podejrzanych areszt tymczasowy na dwa miesiące. Wobec drugiego z podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami.

Kraków. Zabójstwo w Lasku Wolskim. Młody Francuz zatrzymany