8 września to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Analfabetyzmem.
- Z tej okazji pasażerowie będą mogli podróżować komunikacja miejską, Kolejami Dolnośląskimi i Przewozami Regionalnymi w granicach Wrocławia oraz liniami strefowymi, których numer zaczyna się od cyfry 9. nie kasując biletu - wyjaśnia Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu.
Aby jednak móc jeździć tramwajami, autobusami lub pociągami w granicach Wrocławia za darmo, trzeba mieć ze sobą książkę papierową lub czytnik e-book.
>>> Sześcioro młodych ludzi przed sądem za znieważenie pomnika rotmistrza Pileckiego. Położyli się wśród kwiatów i robili sobie zdjęcia [AUDIO]
MPK za darmo na co dzień
Tą ofertą może być zainteresowanych jednak coraz mniej osób. Od 1 września komunikacja miejską za darmo mogą jeździć dzieci i młodzież ucząca się do 21. roku życia (pod warunkiem posiadania przy sobie ważnej legitymacji szkolnej), a także osoby represjonowane politycznie.
Już wcześniej z opłaty za przejazd pojazdami MPK i kolei aglomeracyjnej w granicach miasta zwolniono dzieci do siódmego roku życia, rodziny wielodzietne, seniorzy, którzy ukończyli 69 lat (docelowo 65) oraz weterani.