Pogrzeb Tomasza Komendy

i

Autor: Paweł Supernak/PAP; Shutterstock

smutne wieści

Pogrzeb Tomasza Komendy. Rodzina podała datę i miejsce ostatniego pożegnania

2024-02-22 8:38

Tomasz Komenda nie żyje. Wrocławianin niesłusznie skazany za morderstwo Małgosi z Miłoszyc spędził w więzieniu 18 lat. W ostatnich dwóch latach zmagał się z chorobą nowotworową. Rodzina potwierdziła datę i miejsce ostatniego pożegnania 46-latka.

Pogrzeb Tomasza Komendy. Jest miejsce i data

W środę, 21 lutego, zmarł Tomasz Komenda. Wrocławianin od dwóch lat zmagał się z chorobą nowotworową. - Z głębokim żalem informuję, iż w dniu dzisiejszym światełko życia mojego brata, po dwuletniej walce z nowotworem, zgasło - napisał w mediach społecznościowych Gerard Komenda, brat Tomasza.

Poinformował również o dacie i miejscu pogrzebu Tomasza Komendy. - Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 26.02.2024 o godzinie 12 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej (Psie Pole) – dodał.

Przypomnijmy, że Tomasz Komenda w 2004 r. został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej Małgosi z Miłoszyc. Wyszedł na wolność po 18 latach, gdy stało się jasne, że nie popełnił zbrodni, za którą trafił za kraty. Miał wtedy 41 lat. W 2021 r. sąd przyznał Komendzie łącznie niemal 13 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania.

W sprawie zbrodni miłoszyckiej skazani zostali Ireneusz M. na 25 lat więzienia, a Norbert B. na 15 lat więzienia. Tomasz Komenda nigdy nie doczekał się ukarania winnych tego, że został niesłusznie skazany.

Tomasz Komenda nie żyje. Niesłusznie skazany spędził 18 lat w więzieniu. Miał 47 lat
Listen on Spreaker.