Najniższą cenę zaproponowała firma Eurovia, zaś najdroższą - Budimex.
Sprawdzają oferty
Teraz trwa analiza ofert pod kątem formalnym. Urzędnicy muszą sprawdzić, czy wykonawcy chętni do podjęcia się tego zadania spełnili wszystkie wymogi formalne.
- Chcemy, aby w ciągu tego roku wykonawca zaprojektował ten odcinek, a w przyszłym roku, po uzyskaniu niezbędnych decyzji i pozwoleń, mógł już ruszyć z pracami budowlanymi - mówi Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa.
Prace mają potrwać około dwóch lat.
>>> E-dowód wchodzi od marca. Co się zmieni w naszych dokumentach tożsamości? [ZDJĘCIA]
Pojedziemy przez Wysoką
Jeden przetarg rozstrzygnięty, a tymczasem za kilka tygodni wreszcie ma ruszyć postępowanie na budowę drogi przez miejscowość Wysoka.
- Przypomnę, że od grudnia zeszłego roku, mamy decyzję środowiskową z rygorem natychmiastowej wykonalności, a więc możemy budować trasę w korytarzu przewidzianym blisko 20 lat temu - dodaje Nowakowski.
>>> OBEJRZYJ atrakcje, które pojawią się we wrocławskim aquaparku [ZDJĘCIA]
Ten fragment ma mieć około 4 kilometrów długości i będzie łączył Bielany Wrocławskie z ulicą Grota-Roweckiego. W tym przypadku trwa jeszcze co prawda procedura odwoławcza, ale nie wpłynie ona na zmianę decyzji. Już wiosną z kolei ruszy budowa ostatniego odcinka wschodniej obwodnicy między Łanami a Długołęką. Cała trasa ma być gotowa w 2022 roku.
Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka: