Przebranżowienie w IT - na co warto postawić?

i

Autor: pixabay.com

Przebranżowienie w IT - na co warto postawić?

2022-02-01 8:00

Chcesz zmienić branżę w IT? To prostsze, niż myślisz! Nawet jeśli nie masz specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania, masz szansę rozpocząć karierę w sektorze nowoczesnych technologii. Niezbędne kompetencje możesz zdobyć na kursach i szkoleniach – pracodawcy docenią Twoje praktyczne umiejętności, nawet jeśli nie masz kierunkowego wykształcenia.

Project Manager – jak nim zostać?

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w IT, na przykład jako tester aplikacji czy początkujący programista, możesz zdecydować się na przebranżowienie, zostając Project Managerem. Na tym stanowisku szczegółowa wiedza na temat kodowania czy bardziej złożonych zagadnień technologicznych nie jest wymagana. Przydatne okażą się natomiast konkretne umiejętności miękkie, w tym zdolności komunikacyjne oraz organizacyjne. Jako Project Manager będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie pracy całego zespołu oraz kontaktowanie się z klientem.

Czy warto zostać Scrum Masterem?

Z myślą o przebranżowieniu w IT możesz zdecydować się na stanowisko Scrum Mastera. Również w tym przypadku specjalistyczna wiedza z zakresu programowania nie jest wymagana. Niezbędne kompetencje zdobędziesz na kursach i szkoleniach, dzięki którym zrozumiesz główne zasady metodologii Scrum. Na swoim nowym stanowisku będziesz odpowiedzialny za motywowanie swojego zespołu i nadzorowanie jego pracy, dbając o doskonalenie kompetencji wszystkich członków.

Jak zostać Analitykiem Biznesowym?

Ciekawą propozycją jest także przebranżowienie się na Analityka Biznesowego. Osoba na tym stanowisku przeprowadza dokładne analizy poszczególnych produktów, w tym na przykład mobilnych aplikacji czy urządzeń elektronicznych, mając na uwadze aktualne potrzeby rynku i oczekiwania potencjalnych odbiorców. Podstawowa wiedza na temat programowania na pewno okaże się atutem, ale nie jest obowiązkowa. Zapoznaj się z najnowszymi ofertami pracy z sektora IT i przekonaj się, jak łatwo możesz się przebranżowić. Aktualne ogłoszenia z znajdziesz na portalu The:protocol, w tym także oferty pracy z Wrocławia. Sprawdź, jakie wymagania mają poszczególni pracodawcy.