Zobaczcie, co da się wyczarować światłem!

i

Autor: Jarosław Macierewicz, Mactronic Zobaczcie, co da się wyczarować światłem!

Przed Wami niezwykły Wrocław. Zobaczcie miasto w zupełnie nowym świetle! [GALERIA]

2016-02-14 13:00

Nietypowy eksperyment Jarosława Macierewicza pozwala zobaczyć Wrocław w zupełnie nowym wydaniu. Fotograf wykorzystując latarki sprawił, że dobrze znane wizytówki miasta wyglądają, jak malowane. Malowane... światłem!

Pochodzący z Warszawy fotograf Jarosław Macierewicz od ponad dwóch lat interesuje się techniką malowania światłem (tzw. lightpainting). Latem minionego roku zaczął wykonywać zdjęcia przy użyciu latarek jako źródła światła.

Tym razem korzystając z nich postanowił uwiecznić na niezwykłych zdjęciach miejsca, z których Wrocław jest najbardziej znany - Dworzec Główny PKP, Halę Stulecia czy też Ostrów Tumski.

Fotograf nie tylko zamknął w kadrze zabytki Wrocławia, ale też stosował pochodzące stąd narzędzia - wrocławskie latarki Mactronic. Wykorzystując moc latarek z Dolnego Śląska, Jarosław Macierewicz stworzył wyjątkowe świetlne iluminacje.

Jak to działa?

Uchwycony w obiektywie ruch przełożył się na powstanie różnokolorowych kul, interesujących kształtów i wielokolorowych wzorów, które świetnie współgrają z wieczornym oświetleniem popularnych obiektów.

Sam fotograf przyznaje, że większość zdjęć powstaje spontanicznie, ale zdarza mu się także robić coś szczegółowo zaplanowanego. Wtedy wykorzystuje modyfikatory światła własnej produkcji - nakładki światłowodowe i płytki świecące oraz wrocławskie latarki jako źródło światła.

Końcowy efekt malowania światłem uzyskuje się dzięki pracy przy komputerze - niezbędne jest wywołanie zdjęć w programie do obróbki plików RAW oraz ich obróbka w programach graficznych. Po wyciągnięciu kolorów, kontrastu i cieni, można podziwiać wyjątkowy efekt - architektoniczne wizytówki Wrocławia w zupełnie nowej odsłonie.

Zobacz całą galerię:

Czytaj także: Wrocław w czerni i bieli. Tak na miasto jeszcze nie patrzyliście [GALERIA]