Koszmar na drodze

Naczepa z drewnem zmiażdżyła kabinę ciężarówki. Kierowca był zakleszczony

2023-03-14 9:44

Koszmarny wypadek na drodze Dzierżoniów - Ząbkowice Śląskie. W miejscowości Piława Górna przyczepa wypełniona drewnem uderzył w kabinę ciężarówki. Do ciężko rannego kierowcy wezwano śmigłowiec LPR. Poszkodowany został również niosący pomoc strażak.

Piława Górna. Naczepa z drewnem uderzyła w ciężarówkę 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 marca, po godzinie 5 rano w Piławie Górnej. To droga wojewódzka między Dzierżoniowem i Ząbkowicami Śląskimi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że od ciężarówki przewożącej drewno odpięła się naczepa wypełniona tym surowcem. Niestety, potężna naczepa uderzyła w jadącą ciężarówkę.

W zmiażdżonej kabinie został uwięziony kierowca, którego musieli ze śmiertelnej pułapki wyciągać strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

Na tym jednak nie koniec nieszczęść. - W trakcie prowadzonych działań ratowniczych jeden ze strażaków uległ wypadkowi i został przetransportowany ZRM do szpitala – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu działania prowadzą policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Przed puszczeniem ruchu w tym miejscu konieczne będzie również uprzątnięcie drewna, które wysypało się w przewróconej naczepy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu zabkowice.express-miejski.pl

Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby
Listen on Spreaker.