QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W nazwach państw brakuje kilku liter. Zgadniesz, o jakie państwo chodzi?

i

Autor: Mojpe/cc0/pixabay QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W nazwach państw brakuje kilku liter. Zgadniesz, o jakie państwo chodzi?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W nazwach państw brakuje kilku liter. Zgadniesz, o jaki kraj chodzi?

2021-12-23 6:00

Jak co czwartek zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy z geografii. Tym razem znajomość państw świata łączymy z zagadkami językowymi. W nazwach dziesięciu wybranych przez nas państw brakuje kilku liter, a zadanie polega na odgadnięciu nazw tych krajów. Poradzicie sobie z tym wyzwaniem? Zapraszamy do zabawy.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W nazwach państw brakuje kilku liter. Zgadniesz, o jakie państwo chodzi?

Pytanie 1 z 10
Państwo położone we wschodnich Himalajach: B*ut*n to:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Dacie radę zdobyć przynajmniej siedem punktów? Pochwalcie się wynikiem w komentarzu!