QUIZ. Fleksja to nad słowami refleksja. Czy potrafisz dobrać poprawną formę wyrazu?

i

Autor: Shutterstock

Super test językowy!

QUIZ. Fleksja to nad słowami refleksja. Czy potrafisz dobrać poprawną formę wyrazu? Komplet punktów dla mistrzów!

2022-11-27 5:02

Wiemy, że lubicie quizy językowe, dlatego w se.pl przygotowaliśmy dla Was kolejny! Oto nie lada wyzwanie, bowiem chodzi o... fleksję! Właśnie się zmartwiliście? Spokojnie, jak zawsze jest to quiz, a więc zabawa, a nie sprawdzian z języka polskiego. A może odpowiednia forma wyrazu nie sprawia Wam kłopotu? Miejcie się jednak na baczności, bo pułapki to nasza specjalność!

Fleksja to - najprościej mówiąc - dział gramatyki języka polskiego zajmujący się opisem form wyrazowych. Wbrew pozorom odpowiednia forma wyrazu, a dokładniej tzw. końcówka fleksyjna, sprawia trudności w mowie i piśmie. Potrafi przyprawić o ból głowy! Język polski jest trudny, ale spokojnie: w se.pl proponujemy Wam językowy quiz, w którym sprawdzicie, czy pani od polskiego byłaby z Was dumna! Tym razem tematem quizu jest fleksja, czyli nad słowami refleksja! Sprawdźcie, czy potraficie dobrać poprawną formę wyrazu. W razie pomyłki, zawsze możecie swój wynik poprawić, rozwiązując quiz ponownie. Czytajcie uważnie pytania i pamiętajcie, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Fleksja to nad słowami refleksja. Czy potrafisz wybrać poprawną formę wyrazu?

Pytanie 1 z 12
Na początek coś prostego. Która forma rzeczownika jest poprawna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE