Quiz

i

Autor: Shutterstock, Piotr Bławicki/Super Express Quiz o wybitnych Polakach. Wiedziałeś o tym?

Sprawdź się!

Quiz o najwybitniejszych Polakach. Tego nie nauczyliście się na historii!

2023-05-03 5:00

Witajcie w naszym quizie! 3 maja świętujemy uchwalenie konstytucji z 1791 r. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski i święto państwowe. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz o najwybitniejszych Polakach. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Nie będziemy bowiem pytać o daty bitew, imiona władców czy najwybitniejsze dzieła, ale o ciekawostki z życia codziennego tych, których biografie znamy z lekcji historii. Do dzieła!

Józef Piłsudski, Jan Matejko, Maria Skłodowska-Curie czy Henryk Sienkiewicz. Kto z nas nie uczył się o nich w szkole na lekcjach historii lub nie czytał ich dzieł przy okazji lekcji języka polskiego. Kojarzą nam się z odkryciami, utworami i historycznymi wydarzeniami. Ile wiemy jednak o ich życiu prywatnym? Co lubili jeść lub robić po pracy? Jak wyglądało ich życie prywatne? O tym będzie nasz quiz! Uzyskanie ponad 10 punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że prawdopodobnie jesteście daleką rodziną marszałka Piłsudskiego lub Tadeusza Kościuszki. Do dzieła!

Quiz o najwybitniejszych Polakach. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z piętnastu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

Quiz o najwybitniejszych Polakach. Tego nie nauczyliście się na historii!

Pytanie 1 z 15
Zaczynamy. W jakim mieście zmarł Mikołaj Kopernik?
Express Biedrzyckiej - Donald Tusk
Listen on Spreaker.