Quiz. Sobotnia ortografia

i

Autor: Shutterstock Quiz. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"?

Super test ortograficzny!

QUIZ. Ortografia dla purystów! Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"? Nawet poloniści popełniają tutaj błędy!

2023-08-08 18:01

Tym razem przygotowaliśmy dla Was prawdziwą petardę! Oto quiz - ortografia dla purystów! Sprawdzając znajomość Waszej ortografii, przy okazji dowiemy się, ile pamiętacie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Uśmiechacie się z zadowoleniem pod nosem, bo "Inwokację" recytujecie z pamięci? A potraficie poprawnie napisać wszystkie trudne słowa, które nasz narodowy wieszcz w swoim dziele napisał? Sprawdźcie! Bo nawet poloniści popełniają tutaj błędy!

Jedni "Pana Tadeusza" pokochali od pierwszych słów, inni tego dzieła Adama Mickiewicza nie znoszą. Jeśli fragmenty "Inwokacji" śniły się Wam po nocach, albo przeciwnie - zachwycaliście się talentem narodowego wieszcza, koniecznie sprawdźcie w naszym quizie ortograficznym, ile z "Pana Tadeusza" pamiętacie. A przy okazji oczywiście dowiecie się, czy naprawdę znacie ortografię. Uwaga! Miejcie się na baczności, bo nasz quiz ortograficzny dla purystów zawiera kilka pułapek. To co? Gotowi na quiz z se.pl? Pamiętajcie, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ile pamiętasz z "Pana Tadeusza"?

Pytanie 1 z 12
1. "Pan Tadeusz" to poemat epicki, czyli inaczej:

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Sobotnia ortografia. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Nie zawiedź swojej pani od polskiego!

POLECAMY RÓWNIEŻ: QUIZ. Jak dobrze znasz powieści kryminalne? Prawdziwy fan musi zdobyć min. 10 na 12 punktów!

ZOBACZ QUIZ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Nawet dzieci potrafią to poprawnie napisać. Nie zdobyć 10/12 to obciach!

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.