QUIZ. Ptak czy ssak? Potrafisz rozpoznać te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10

i

Autor: Pixabay QUIZ. Ptak czy ssak? Potrafisz rozpoznać te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10.

Sprawdź się!

QUIZ. Ptaki czy ssaki? Potrafisz rozróżnić te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10

2022-12-02 5:00

Witajcie! Tym razem sprawdzimy waszą wiedzę o zwierzętach. Ile wiecie o ptakach i ssakach? Czy potraficie je rozróżnić? Quiz do najprostszych nie należy. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do dumy, zaś zdobycie kompletu oznacza, że znacie chyba wszystkie gatunki zwierząt. Do dzieła!

Tym razem nasz quiz poświęcimy zwierzętom. Wiemy, że to bardzo rozległa dziedzina wiedzy, dlatego w pytaniach skupiliśmy się tylko na ptakach i ssakach. Waszym zadaniem będzie odróżnienie ich.  Jeśli w szkole byliście prymusami z biologii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Ptaki czy ssaki. Sprawdź się w quizie!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera dwie odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Ptaki czy ssaki? Potrafisz rozróżnić te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pytanie. Kapturnik morski to...
Piotr Łukasiewicz o Kaczyńskim: "W ostatnich 30 latach żaden poważny polityk rządzący Polską na takie coś się nie zdobył" [Raport Walczaka]