QUIZ. Wpadki językowe gorsze niż grzechy główne. 9/12 będzie sukcesem

i

Autor: Shutterstock QUIZ. Wpadki językowe gorsze niż grzechy główne. 9/12 będzie sukcesem

Super test językowy!

QUIZ. Wpadki językowe gorsze niż grzechy główne. 9/12 będzie sukcesem

2023-03-19 5:05

Witajcie w kolejnym quizie językowym z se.pl! Wiemy, że podobnie jak my kochacie język polski i lubicie nasze quizowe wyzwania. Tym razem będą to wpadki językowe. Takie lapsusy często wynikają z pośpiechu i literówek, które popełniamy, pisząc teksty czy SMS-y. A czasem mówiąc można dostać... poplątania języka i to bez wspomagania procentowego, po prostu wskutek zmęczenia. Czytacie to z lekkim niedowierzaniem? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do zabawy!

Wpadki językowe bywają zabawne, ale niestety im częściej się zdarzają, tym większe jest prawdopodobieństwo, że wpadki staną się błędami w mowie i - o zgrozo - także w piśmie, na które mało kto zwraca uwagę. O ile na wpadki wynikające z pośpiechu, stresu i robienia zbyt wielu rzeczy naraz można przymknąć oko, o tyle na pewne ewidentne błędy językowe dużo trudniej to zrobić. I właśnie o wpadkach językowych gorszych niż grzechy główne jest nasz quiz. Bo wpadki bywają jak językowe grzechy. Czasem aż uszy i zęby bolą... Ale spokojnie! Pamiętajcie, że nasz quiz jest zabawą połączoną z nauką, więc nikt tu ocen nie wystawia. Sprawdźcie sami, czy i wam wpadki językowe się zdarzają i czy przypadkiem nie popełniacie językowych grzechów! Czytajcie uważnie pytania i pamiętajcie, że zawsze tylko jednak odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Wpadki językowe gorsze niż grzechy główne. 9/12 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Pewnego razu podczas składania przysięgi w Trybunale Konstytucyjnym językoznawcy mieli palpitacje serca... Która forma jest poprawna?