Zdjęcie kanclerz Niemiec spalił Roman Zieliński

i

Autor: screen/youtube.com Zdjęcie kanclerz Niemiec spalił Roman Zieliński

Spalili zdjęcie Merkel, krzyczeli antyislamskie hasła. Prezydent Wrocławia zawiadamia prokuraturę

2016-04-05 19:03

Do tych wydarzeń doszło podczas zorganizowanej w sobotę przez ONR na wrocławskim rynku demonstracji pod hasłem "obrony chrześcijańskiego dziedzictwa Europy".

„Bomby w Paryżu, bomby w Brukseli, mają Allaha, bo krzyża nie chcieli”, "Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja", Polskie dzieci obronimy, islamistów nie wpuścimy" - takie hasła można było zobaczyć na transparentach i usłyszeć podczas demonstracji. 

Hasła przeciwko imigrantom i rządzącym

- To nie nasze wojny, nie nasza kultura i nie nasi imigranci. Nie mamy zamiaru milczeć, kiedy w imię demoliberalizmu i interesów mocarstw giną niewinni ludzie - deklarowała z trybuny podczas zgromadzenia Justyna Helcyk z ONR.

Helcyk stwierdziła też, co cytuje portal kresy.pl, że najgorszym wrogiem narodów Europy są nie tyle imigranci i terroryści, co elity zachodnie, które nie próbują powstrzymywać ich napływu oraz narzucają ludziom tolerancję i ideę wielokulturowości.

Po przemówieniu działaczki ONR Roman Zieliński, który jest autorem książki "Jak pokochałem Adolfa Hitlera", spalił zdjęcie Angeli Merkel.

Działacze ONR wysłali też pismo do wojewody z prośbą o udzielenie im informacji na temat rozlokowania imigrantów w regionie

i

Autor: screen/youtube.com Działacze ONR wysłali też pismo do wojewody z prośbą o udzielenie im informacji na temat rozlokowania imigrantów w regionie

Sprawa trafiła do prokuratury

Rafał Dutkiewicz zdecydował się o tych wydarzeniach powiadomić prokuraturę. 

- Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Wrocław Stare Miasto w związku z nawoływaniem do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz ze spaleniem zdjęć Kanclerz Niemiec na koniec sobotniego zgromadzenia na wrocławskim Rynku - informuje Arkadiusz Filipowski, rzecznik prasowy wrocławskiego magistratu.

Do zawiadomienia zostały dołączone również dokumentacja zdjęciowa oraz nagranie monitoringu miejskiego przedstawiające przebieg manifestacji.

Złożyłem zawiadomienie do prokuratury w związku z nawoływaniem do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz ze spaleniem zdjęć Kanclerz Niemiec na koniec sobotniego zgromadzenia na wrocławskim Rynku.Opublikowany przez Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz na 5 kwietnia 2016

Przypomnijmy to nie pierwsze doniesienie, jakie prezydent Wrocławia złożył do prokuratury na organizatorów antyimigranckich demonstracji. Zrobił to także  w listopadzie, po tym jak jeden ze zgromadzonych na zorganizowanym wtedy wiecu spalił kukłę Żyda.

ONR atakuje Rafała Dutkiewicza

Na Facebooku Obóz Narodowo - Radykalny zaatakował także prezydenta Wrocławia. We wrzuconym na portal w poniedziałek wpisie możemy tam przeczytać między innymi: "Ideologia sprowadzenia do Wrocławia islamskich facetów w sile wieku może co najwyżej służyć jakimś fetyszom Rafała, aniżeli miłosierdziu".

Czytaj także: Dwuletnie dziecko utopiło się w szambie