Specjalne autobusy MPK dowiozą medyków do szpitala tymczasowego we Wrocławiu

2021-03-10 7:33

MPK Wrocław uruchomiło specjalne autobusy, które dowiozą medyków do szpitala tymczasowego przy ul. Rakietowej. Specjalna linia połączy polowy szpital covidowy z centrum miasta – a konkretniej z placem Dominikańskim i placem Jana Pawła II. Autobusy dedykowane tylko białemu personelowi będą kursować codziennie od poniedziałku do niedzieli.

Dowozy medyków do szpitala tymczasowego przy ul. Rakietowej zostały uruchomione na prośbę i we współpracy z Uniwersytetem Medycznym i Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Autobusy będą kursować codziennie z przystanków na pl. Dominikańskim i pl. Jana Pawła II.

- Będą to jedyne przystanki na trasie, więc śmiało można nazwać to połączenie „ekspresowym” - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Lekarze i pielęgniarki codziennie walczą o nasze zdrowie. Mam nadzieję, że zapewnienie im takiego specjalnego dowozu odejmie im zmartwienie w postaci dostania się do szpitala przy ul. Rakietowej.

Specjalna linia dla medyków będzie kursowała od poniedziałku do niedzieli. Autobusy ruszają się o godzinach 6:15 i 18:05 z pl. Dominikańskiego (przystanek na pl. Jana Pawła o 6:20 i 18:15). Powrót ze szpitala tymczasowego do centrum planowany jest o godzinach 7:30 i 19:30.

- Wśród pracowników szpitala tymczasowego znajdzie się wiele osób z naszej załogi, które dotąd pracowały przy ul. Borowskiej lub na tzw. kampusie Curie-Skłodowskiej, a więc stosunkowo blisko centrum miasta - mówi Barbara Korzeniowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa otwartego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. - Dojazd do pracy w odległej placówce przy ul. Rakietowej byłby dla nich zapewne kłopotliwy, dlatego cieszymy się, że MPK przyszło nam z pomocą.

Jesienią ubiegłego roku MPK Wrocław uruchomiło też autobusy dowożące medyków i studentów Uniwersytetu Medycznego z kampusu przy ul. Pasteura do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej. Przewoźnik podkreśla, że obie linie będą kursowały tak długo, jak długo będzie na nie zapotrzebowanie ze strony szpitalnego personelu.

Wrocławski szpital tymczasowy przyjmie pierwszych pacjentów