Spowiedź

i

Autor: cottonbro / Pexels Spowiedź

Lista grzechów

Spowiedź wielkanocna. Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia. Kontrowersje budzi ten o kobietach. Grzechy ciężkie i lekkie - z tego trzeba się spowiadać

2023-03-31 11:38

Spowiedź wielkanocna 2023 to dla katolików ważny czas. Wiele osób w okresie Wielkanocy przystępuje do spowiedzi po długiej przerwie, by zmierzyć się ze swoimi grzechami. Niektórzy, pomimo wyznania grzechów i mocnego postanowienia poprawy, nie dostaną rozgrzeszenia od księdza. Jaka jest różnica między grzechami ciężkimi a lekkimi i kiedy ksiądz "nie odpuka" w konfesjonale? Oto lista grzechów, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia na spowiedzi wielkanocnej 2023. Jeden z nich bezpośrednio dotyczy kobiet i budzi spore kontrowersje. Sprawdź!

Spowiedź wielkanocna. Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia

Katolicy powinni spowiadać się przynajmniej raz w roku. Okres Wielkanocy to czas, gdy wiele osób przystępuje do spowiedzi, niektórzy po bardzo długiej przerwie. Spowiedź wielkanocna 2023 to okazja do zrobienia rachunku sumienia, wyznania swoich grzechów oraz postanowienia poprawy. Trzeba pamiętać, że podczas spowiedzi należy wyznać wszystkie popełnione grzechy, nawet te, za które można nie dostać rozgrzeszenia. Wielu katolików bardzo się tego obawia. Zastanawiają się, czy tylko za grzechy ciężkie można nie dostać rozgrzeszenia. Kiedy na zakończenie spowiedzi ksiądz może "nie odpukać" w konfesjonał? Zebraliśmy listę najcięższych grzechów, za które można nie dostać rozgrzeszenia od księdza podczas spowiedzi wielkanocnej 2023. Na liście znalazło się m.in. zabójstwo papieża. Jednak szczególnie duże kontrowersje budzi grzech, który bezpośrednio dotyczy kobiet.

Lista grzechów, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia znajduje się w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Grzechy ciężkie i lekkie - z czego trzeba się spowiadać?

Czym się różnią grzechy ciężkie od grzechów lekkich? Grzechy ciężkie, nazywane także śmiertelnymi, to grzechy bardzo poważne, popełniane świadomie i celowo. Można je odpuścić jedynie podczas spowiedzi. Mylnie uważa się, że grzechy ciężkie to te, za które nie otrzymamy rozgrzeszenia i dlatego nazywa się je śmiertelnymi. Grzechy ciężkie zabijają miłość, są przeciwne miłości Boga i bliźniego. Ksiądz może je rozgrzeszyć podczas spowiedzi, jeśli grzesznik wyraża mocne postanowienie poprawy i żal za grzechy. Z kolei grzechy lekkie to tak zwane grzechy powszednie, mniejszej wagi. W przeciwieństwie do grzechów ciężkich, mogą rozstać odpuszczone podczas spowiedzi powszechnej.

Sonda
Ile razy w roku chodzisz do spowiedzi?