Bitwa na taniec już 5 i 6 marca

i

Autor: Materiały prasowe Bitwa na taniec już 5 i 6 marca

Szykuje się wielka Bitwa na taniec. Można się jeszcze zapisywać! [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

2016-02-27 8:50

Oceniać tancerzy będą Maciek Gleba Florek znany jako juror programu "You Can Dance" oraz Maciek Sheva Mołdoch laureat programu "Got to Dance".

Bitwa na taniec w Magnolii organizowana jest już po raz szósty i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W zawodach zaplanowanych na 5 i 6 marca mogą startować profesjonaliści i amatorzy. Solo, w grupach albo nawet rodzinami. W programie oprócz klasycznych kategorii są również te niespotykane.

- W sobotę powalczą starsi, w niedzielę młodsi i tych stylów ulicznych będzie bardzo dużo. Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Costume Battle. Warunkiem jest przebrania się od stóp do głów i wzięcie udziału w walce jeden na jeden do muzyki wybranej przez dj-a. ta muzyka niekoniecznie musi być z klimatów street dance - opowiada Małgorzata Gietler, organizatorka Bitwy na taniec.

W konkursie jest sporo różnych kategorii, między innymi zespoły street dance show, walki 1 vs 1 i 5 vs 5

i

Autor: Materiały prasowe W konkursie jest sporo różnych kategorii, między innymi zespoły street dance show, walki 1 vs 1 i 5 vs 5

Szczęśliwe skarpetki i taniec na przystanku

Tancerze na każdy konkurs taneczny szykują nową choreografię, aby zaskoczyć przeciwnika. A jak się ubierają?

- Jeżeli ktoś ma na przykład szczęśliwe skarpetki i założy je na taką bitwę, to myślę, że mogą mu pomóc - twierdzi jedna z nich.

- Są ludzie, którzy ubiorą się w dresy, w luźne bluzki, tak żeby strój falował razem z ciałem, bo lepiej wygląda wtedy ruch - tłumaczy inna.

- Opaska na kolano jest potrzebna, bo jednak kiedy jest się tancerką, coś tam się czasem przydarzy - dodaje pierwsza.

- Bez słuchawek nie ruszam się z domu. Wyobrażam sobie choreografię. Nawet na przystanku się zdarza, że tańczę - opowiada kolejna.

- Jak się stresuję, to czasami odruchowo poruszam się tanecznym krokiem - przyznaje jeszcze inna.

Uczestnicy Bitwy na taniec zjeżdżają się do Wrocławia z całego kraju, a nawet i z zagranicy

i

Autor: Materiały prasowe Uczestnicy Bitwy na taniec zjeżdżają się do Wrocławia z całego kraju, a nawet i z zagranicy

Jak się zapisać?

Tancerze mogą wysyłać zgłoszenia do 1 marca. wystarczy wysłać maila na adres bitwanataniec.wroclaw@gmail.com. Na zwycięzców czekają puchar i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zobacz nagrania z poprzednich edycji Bitwy na taniec:

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Hydropolis hitem wśród wrocławian i turystów! Odwiedziło je już ponad 50 tysięcy osób [WIDEO, AUDIO, ZDJĘCIA]​