Ile planujecie zjeść pączków?

i

Autor: Ewelina Wąs Ile planujecie zjeść pączków?

Tłusty czwartek we Wrocławiu. Zobacz jak powstają pączki i sprawdź pączkowe hity! [WIDEO,AUDIO]

2016-02-03 10:55

Na Nadodrzu będzie można dostać pączki z nadzieniem śliwkowo - cynamonowym, a w centrum Wrocławia - z raffaelo. Obejrzyj, co teraz się dzieje we wrocławskich cukierniach i sprawdź, gdzie można dostać we Wrocławiu pączkowe hity!

Ponad tona mąki i kilkadziesiąt kilogramów nadzienia - takie zapasy ma niejedna cukiernia we Wrocławiu przed Tłustym Czwartkiem. Niektórzy już od tygodnia pracują po nocach, aby w ten jeden dzień być gotowym na miliony głodnych pączkożerców. 

Pączkowe przeboje

Największym hitem w tym roku są te z nadzieniem kokosowym czy czekoladowym.

- Ciasto jest robione, dzielone, wałkowane. Następnie nakładana jest marmolada lub jakieś inne nadzienia. Wtedy jest zawijane, wkładane na patelnię, smażone. Potem lukrowane czy posypywane pudrem - - opowiada Grzegorz Baczyński, cukiernik.

Pączki wrocławsko - lwowskie

W wielu miejscach Nadodrza oraz w kilku poza nim już tradycyjnie będzie można skosztować pączków z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym przygotowanych według starej wrocławsko - lwowskiej receptury. 

Gdzie kupić

Te smakołyki w tłusty czwartek będzie można dostać w Bema Café, Nożownicza.pl, Wincentego 21, Dobrej Karmie, Macondo, ARomaTach, piekarni Krajewscy, Cafe rozrusznik, Pięknej Helenie, Szarej Wronie, Bistro Narożniku, Mango Mamie, Nadodrze - Cafe Resto Bar, Panato, W Rytmie Ziemi oraz w bistrze Kultura.

Poza Nadodrzem będą dostępne w Cafe Targowa, Rarytasach Dolnośląskich, Szynkarni - local food & multitap oraz w Turkawce.

Przed tłustym czwartkiem w cukierniach praca wre

- Będziemy musieli na pewno robić pączki w nocy. Przez ostatnie dni pracujemy od piątej rano - przyznaje Grzegorz Baczyński.

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Tłusty czwartek we Wrocławiu. Zobacz jak powstają pączki i sprawdź pączkowe hity! [WIDEO,AUDIO]Czytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/tlusty-czwartek-we-wroclawiu-zobacz-jak-powstaja-paczki-i-sprawdz-paczkowe-hity-wideo-audio/106733

Posted by ESKA INFO Wrocław on 3 luty 2016

Najlepsze pączki

Wrocławianie odpowiedzi na temat jakie są najlepsze pączki mają bardzo różne:

- Z lukrem i dżemem truskawkowym, takie klasyczne - twierdzi jeden z zapytanych.

- W domu robione, drożdżowe, z taką marmoladką. Tylko pieczemy i nie smażymy. Z różą są najpyszniejsze - przekonuje wrocławianka.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Widzieliście kiedyś Starcie Szlifierzy? Teraz macie okazję! [ZDJĘCIA]