Czy można pić alkohol w samochodzie?

i

Autor: pexels Czy można pić alkohol w samochodzie?

Ujawniono dane

To tam jest najwięcej pijanych kierowców! Dwa województwa na czarnej liście

2024-04-20 17:03

Wiadomo, w których województwach jeździ najwięcej pijanych kierowców! Portal rankomat.pl podał policyjne dane z 2023 roku na temat miejsc, w których zatrzymywano największą ilość jeżdżących na podwójnym gazie. Już wiadomo, które dwa polskie województwa są na czarnej liście, a które dwa mogą poszczycić się najmniejszą ilością pijaków za kierownicą. Jak jest w Twoim regionie? Sprawdź!

Podliczono, gdzie jest najwięcej pijanych kierowców. Te województwa są na liście wstydu, a te mają powód do dumy

Aż 95 tysięcy pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. Coraz bardziej surowe kary za jazdę na podwójnym gazie, w tym nawet możliwość konfiskaty pojazdu lub jego równowartości pieniężnej, nadal nie są w stanie odstraszyć ogromnej liczby nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazuje, liczba pijanych kierowców zależna jest od województwa. Już wiadomo, gdzie jeździ najwięcej pijanych kierowców! Portal rankomat.pl podał policyjne dane z 2023 roku na temat miejsc, w których zatrzymywano największą ilość jeżdżących na podwójnym gazie. Już wiadomo, które dwa polskie województwa są na czarnej liście, a które dwa mogą poszczycić się najmniejszą ilością pijaków za kierownicą.

W kujawsko-pomorskim i dolnośląskim najgorzej, w małopolskim i podkarpackim najlepiej

Według rankomat.pl najczęściej łapano pijanych kierowców w woj. kujawsko-pomorskim i dolnośląskim. "W 2023 najwięcej zatrzymanych kierowców za jazdę pod wpływem alkoholu w przeliczeniu na liczbę mieszkańców odnotowano w województwie kujawsko-pomorskim. W tym regionie na 10 tys. mieszkańców średnio przypadło ponad 35 pijanych kierowców" - powiedział PAP Grzegorz Demczyszak z rankomat.pl. W dolnośląskim było ich niemal tyle samo, w świętokrzyskim - 34. Gdzie kierujących "na podwójnym gazie" jest najmniej? W małopolskim i podkarpackim – tam tylko po 17 osób na 10 tys. mieszkańców. Dobrze wypadło też mazowieckie z wynikiem 20 na 10 tys. mieszkańców.

Quiz. Kultowe napoje czasów PRL. Pamiętasz te smaki z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 11
Taką etykietę miał "Ptyś". Co to było?
Ptyś